Září 2012

Krv a viera, 3. kapitola

29. září 2012 v 17:53 | Erik1131 |  Krv a viera
Hostinec vyplňovali ľudia, pijúci božiu tekutinu. Žiaden, ale nevyzeral tak, ako tí na stromoch alebo v uliciach. Vo vlasoch mali šediny, ktoré spôsoboval ich vek. Na drevenej podlahe stáli iba tri stoly. Strop pokrývala biela pleseň. Vlhkosť znižoval malý krb na konci miestnosti.
Ontor narátal tri ženy a dvoch mužov. Sedeli za jedným zo stolov a ženy spali - hlavy zvesené na prsiach. Hostinský - starší muž malej postavy - hádzal drevo do ohňa. Vyzeralo to tu celkom normálne.

Střípky příběhů, 3. kapitola - Návrat

29. září 2012 v 17:50 | Jackie Decker |  Střípky příběhů

Dobrý den,
doufám, že se mi podařilo vystihnout situaci tak, jak jsem původně zamýšlela. Někdo může jistě namítnout, že pokračování je více méně logické a očekávatelné. Na to mohu říct jen - Ano je.
Ale přesto doufám, že přinese něco nového. Nové otázky, nové postavy, bližší seznámení se stávajícími postavami.
Také doufám že zde nemám žádnou vyloženou nelogičnost. Tato kapitola je také delší než ty předchozí a doufám, že konec bude také navnaděním nadalší díl. Samozřejmě že každý komentář potěší a jakákoliv kontruktivní kritika pomůže mně, zlepšovat (jak doufám) dále své psaní.

June, 1. kapitola - Přesun

29. září 2012 v 17:45 | Christie |  June
Stalo se to zase. Včera jsem přespala u Cathy doma. Usnula jsem asi ve dvě hodiny, když mě hysterický záchvat pláče opustil. Cathy mě držela v náručí a utěšovala mě celé ty hodiny. Nikdy ji to nebudu moct splatit. Jak taky? Vždyť se už neuvidíme. A pokud ano, dřív než za půl roku to nebude. A pak třeba budeme někým úplně jiným. Odcizíme se. Vím to. I s tátou se odcizíme. On si to neuvědomuje, jak by mohl? Peníze se mu budou na konto hrnout větší rychlostí a to je to jediné, co ho ode mne může odcizit. A stalo se to zase. Nechápu toho jeho pana Collinse, že nevidí, jak dětem svých zaměstnanců ubližuje. Jako šéfredaktora by ho mělo zajímat všechno. Neměl by nic přehlížet. Vím, že s tátou jede ještě jedna žena. Viděla jsem na jeho stole dvě letenky. První třídou do Baye. Jen tam. Na jedné letence stálo F. Jason. Na druhé M. Stanleyová.

Nový počátek, 4. kapitola

29. září 2012 v 17:42 | Tiana |  Nový počátek
Už se stmívalo a vzduch se ochlazoval. Zdálo se, že okolní svět utichl a jedinými zvuky byly kroky a tichý šepot. Cestu k náměstí osvětlovalo tlumené světlo pochodní. Celý dav se tlačil jako stádo dobytka do středu vesničky.
Nějakou chvíli jsme stáli v nevědomosti na náměstí. Nevím jak ostatním, ale mně to přišlo jako věčnost, než se ozvala Amil.
"Prosím utište se a věnujte mi chvíli pozornost, milé děti," oslovila nás. Dav poslušně utichl a čekal, co nám poví. To ticho, než Amil zase promluvila, bylo nepříjemné, napjaté a plné obav.
Amil stála na okraji fontánky tak, aby byla vidět. Rozhlédla se po shromážděných a pokračovala.
"Donesly se k nám nemilé zprávy. Samotný král k nám vyslal posla."

Bifröst, 3. kapitola

29. září 2012 v 17:40 | Oxy |  Bifröst
"Våkn opp. Det er tid for et bad." Ráno nemohlo začít podivněji. Ta slova přicházela od ženy, co se o mě celou dobu starala, a jak jsem později zjistila, oznamovala mi, že se musím vykoupat.
Když jí došlo, že jí nerozumím, naznačila mi, abych vstala a následovala ji. Dovedla mě do lázní a ukazovala mi různé nádoby. Myslím, že v tom byly olejíčky, možná i něco jako šampóny, ale spoléhat jsem na to nemohla. Nechtěla jsem ji ale už dál zdržovat, tak jsem kývla, že chápu a ona odešla.

Vyvrhelové, 2. kapitola - Uprchlíci

27. září 2012 v 12:13 | Jerry |  Vyvrhelové
Jeremy se probral na břehu jezera. Byl odřený, promrzlý a mokrý. Když se poprvé zhluboka nadechnul aby ucítil čerstvý vzduch, začal kašlat vodu. Asi se jí nalokal až až. Rychle si zkontroloval všechny věci, plynové samostříly měl. To byla obrovská úleva, v balíčku který mu hodil hospodský měl lehký kyris, helmici, jezdeckou šavli - na tu se teď mohl spolehnout. Navíc krátký jezdecký luk a plný toulec šípů. Když se rozhlédnul po okolí uviděl na břehu Seveřana, jak leží na znak s poloprázdnou lahví absintu. Nutno podotknout, že to nebyla láhev jediná.
"Ten bídák si tu klidně chlastal a mě tu nechal pojít" ulevil si Jerry, když uviděl odfukujícího Olafa. Ve zlosti odšpuntoval svou šavlí lahev levnějšího vína a pomalu začal obsah na obličej svého společníka, kterým sice jemně opovrhoval, byl však rád, že necestuje sám.

Krv a viera, 2. kapitola

27. září 2012 v 12:09 | Erik1131 |  Krv a viera
Prechádzali jednou z dvoch hlavných ulíc, ktoré sa v meste nachádzali. Všetci členovia Ontorovej rodiny išli priamo za kňazom. Ontor kráčal posledný a prezeral si ulice ponorené v tme. Väčšina ľudí ležala na zemi a kričala v záchvate šialenstva. Ale najhoršie to bolo za hradbami. Ten strašný rev sa nedal vydržať. Ľudia na stromoch - s vybielenými lebkami a nafúknutými kolenami - sa topili v extáze. Ani hradby nedokázali zadržať tu hrôzu.
Aj v tme sa dali rozoznať špinou pomazané domy, so zaklincovanými okenicami.Veľmi divné mesto.
Ontor nechápal toto severské náboženstvo. Na púšti uctievali viacero bohov v rôznych podobách. Ale žiaden nepáchal toto...

Nový počátek, 3. kapitola

27. září 2012 v 12:05 | Tiana |  Nový počátek
Ráno jsem se vzbudila s prvními slunečními paprsky. Začínal krásný den provoněný letním vzduchem. Venku zpívali ptáci a sem tam jsem zaslechla i nějaké dupnutí zajíce, který proběhl za naším domem.
Všichni ještě spali, tak jsem se tiše ustrojila, rozčesala vlasy a vyplížila se z domu. Zadními vrátky jsem vyklouzla ze zahrady a vešla do lesa. Vím sice, že mi Táro říkal, ať nikam sama nechodím, ale tohle je už takový stereotyp.
Každé ráno po probuzení se chodím projít do lesa a nasbírat nějaké lesní plody k snídani. Dnes tomu nebude jinak jen kvůli nějakým špatným pocitům. Navíc se většinou stihnu vrátit ještě před tím, než se ostatní vzbudí.

Bifröst, 2. kapitola

27. září 2012 v 12:03 | Oxy |  Bifröst
Thor vstoupil do velkého sálu, poklekl před svým otcem na důkaz své úcty a poté jej pozdravil. Ten den měl mizernou náladu. Jeho jediná naděje, ta dívka, zklamala. Nebyla vodítkem k Lokimu, jak celou dobu doufal.
"Mluv, Thore. Co jsi zjistil?"
"Ta holka ví o tom kde je Loki asi tolik, co já,"přiznal Thor sklesle.
"To je v pořádku. S touto možností jsme museli počítat. Až jí bude lépe, zjistíme o ní více."
"To bude problém. Mluví podivnou řečí, které nerozumím."Jak nerad přiznával před velkým Ódinem svou porážku.
"Potom je dost možné, že její cesta Bifröstem nebyla úmyslná. Musíš na ni dohlédnout, dokud se to nevyřeší."
"Ale otče! Mám na práci důležitější věci!" Když Thor viděl pohled svého otce, raději zmlkl.

Střípky příběhů, 2. kapitola - Pod Dračí skálou

27. září 2012 v 11:16 | Jackie Decker |  Střípky příběhů
Dnes vkládám druhý díl Střípků.
Zatímco první kapitola pouze nastínila počáteční situaci a představila nám některé postavy, druhá tuto situaci rozvíjí - doufám, že zajímavě.
Hledání byliny pokračuje.

Vyvrhelové, 1. kapitola - Úvod

26. září 2012 v 16:33 | Jerry |  Vyvrhelové
Poslední týdny, hned po rozpuštění elitních gard se Jeremy, vysoký lučišník spolu s dalšími členy věnují návštěvám hostinců. Někdy i častěji než je zdrávo, vlastně každý den. Náš hrdina si právě přihnul korbel piva pochybné kvality.
"Fuj tohle je fakt patok, příště musím zkusit místní medovinu".
No nic dopiju ten hnus aspoň zabiju čas.
Jerry se postavil a uviděl svůj obraz v zrcadle. Už v sobě neviděl vysokého statného gardistu, velitele elitních střelců, který je připravený vpálit hrot šípu přesně mezi oči tomu, kdo by se jen na krále Karla jen křivě podíval. Viděl unaveného zarostlého opilce. Usmál se sám pro sebe - "tak tohle se ti povedlo".

Vyvrhelové

26. září 2012 v 16:30 | Jerry |  Fantasy
Vyvrhelové je můj první pokus o fantasy román s prvky steampunku. Tento příběh pojednává o skupince lidí, která díky změně vlády přišla o své místo ve společnosti a musí si zachránit holé životy útěkem z Altenhofu - hlavního města říše.


Jerry

Krv a viera, 1. kapitola

25. září 2012 v 18:08 | Erik1131 |  Krv a viera
Tma dopadala na cestu a prinášala so sebou cvrlikanie lúčnych koníkov. Okolité lesy stíchli a jediný zvuk, ktorý bol počuť - húkanie sovy - sa ozýval, ako maják nádeje. Vzduch sa začal ochladzovať a na oblohe zablikali prvé hviezdy.
Skupinka ľudí, putujúcich na sever po prašnej ceste, sa zastavila. Tvorilo ju päť členov, z toho dve ženy a traja muži. Všetci mali čiernu pleť, chrániacu ich pred zrakmi živočíchov a ľudí.
Najvyšší z mužov si sňal z chrbta batoh a vyťahoval jedlo. "Ešte je vidieť, takže by sme mali pokračovať. Jedno zvonenie a budeme v meste."

Krv a viera

25. září 2012 v 18:07 | Erik1131 |  Fantasy
Skupinka utečencov hľadá na severu lepšie miesto pre život. Nachádzajú však mesto, ktoré im pripadá úplne šialené. Ľudia pijú podivnú tekutinu, kvôli ktorej zdieľajú bolesť boha. Príjmajú pomoc, pretože nemajú na výber. Netušia však, že sa z mesta živí nedostanú všetci.

KONEC

Erik1131

Střípky příběhů, 1. kapitola - Bod zlomu

25. září 2012 v 15:28 | Jackie Decker |  Střípky příběhů
Ahoj,

víte pořád mi vrtalo hlavou co s Dračí stezkou. Od původní jednorázovky: Králova konkubína; ušla Aldorma velký kus cesty. Vkládala jsem DS na saspi a objevil se názor, že je to nudné a klišé a zbytečně protažené a nedodělané... A já se tím dost trápila. Nemohla jsem se zbavit dojmu, že neumím psát.

Ale v nedávné době jsem dostala zásadní nápad, který může celý příběh změnit. A tak se i stalo. Střípky příběhů mají jiného hlavního hrdinu než Kleu. A přesto se této dívky nerozlučně týká. Podíváme se do časů,kdy Klea už je sedm let mimo Talron a Alexander přivedl do vesnice Bheirga. Jak to spolu sovisí? To už si budete muset přečíst sami.

A tady je tedy první kapitola

Střípky příběhů

25. září 2012 v 15:25 | Jackie Decker |  Fantasy
Vážení potenciální čtenáři,

předně říkám, že tento můj pokus o román není a nebude klasická typická fantasy. Jedná se o jakýsi mix fantasy prostředí a lehce detektivní zápletky s tajemným příběhem. Alespoň doufám, že tajemným.

Tak tedy doufám, že projekt zaujme. Každý komentář nebo upozornění na chyby je vítáno. Stejně tak připomínky všeho druhu, děkuji.


Jackie Decker

June - prolog

25. září 2012 v 15:01 | Christie |  June
June prošla kuchyní do obývacího pokoje a položila na stůl před svého otce misku paprikových tortillových chipsů.
"June, zlatíčko, posaď se." Oslovil ji táta a ukázal na místo vedle sebe. "Musíme si promluvit." June se usmála a posadila se na hnědý polštář jejich dvousedačky. Tmavé vlasy se jí při tom pohybu zvlnily a přesto, že byly zadržené čelenkou, jí přepadly dopředu.
"Ano, tatínku. O čem si chceš povídat?" Zeptala se a podívala se na své hodinky. Bylo půl šesté a jí ještě čekal nedokončený úkol ze zeměpisu.

June

25. září 2012 v 15:00 | Christie |  Romantické
June Jasonová se kvůli pracovní příležitosti svého otce musí přestěhovat na Ashvillský internát, kde má naopak ona příležitost poznat nové tváře. Tato povídka je o nedorozuměních, smiřování se se skutečností a hledání sama sebe v hlubinách každodenní reality.


Christie

Romantické

25. září 2012 v 14:39 | Tiana
1. June

Nový počátek, 2. kapitola

24. září 2012 v 20:44 | Tiana |  Nový počátek
Vůle Nandin mě mírně řečeno zaskočila. Jsem více méně bezproblémová, mladá a zdravá dívka. Mám otce a dva starší bratry, k tomu i ochránce, kterému jsem byla přidělena při narození. A teď mi Duch přírody přidělil dalšího ochránce? Žádné nebezpečí mi nehrozí!
Otec i bratři jsou pochopitelně rádi. Všichni tři tvrdí, že jsem ještě malá a nezodpovědná, a že je potřeba mě stále hlídat. S tím ale nesouhlasím!
Jsem mladá a mám ráda legraci a zábavu. Nikdy ale nedělám nic, u čeho by se mi mohlo něco stát. Vím, kde jsou meze a hranice a ty dodržuju.