Vyvrhelové, 6. kapitola - Volání dálek

6. listopadu 2012 v 20:44 | Jerry |  Vyvrhelové
Po doplnění zásob se Arthur rozhodl vyrazit co nejdál od hlavního města. Nabízelo se hned několik možností.
Tou první a nejkratší možnost bylo cestovat na západ a dostat se tak do největšího přístavu v celé říši - Westelpoortu - plavoucí město, téměř bez opevnění, jinak také domov korzárů, žoldáků a dobrého rumu, ale nic pro suchozemské krysy. Odtud by se družina mohla dostat v podstatě kamkoliv.

Další možností byli věčně zmrzlé pláně - severská metropole a nedobytné pevnosti Draagenstadtu. Město, pod kterým podle legend spí draci. Cesta by zabrala nejvíce času, Olaf na sever za žádnou cenu nechtěl a věděl moc dobře proč.
Třetí možností byl Zaysan - pouštní město, které je vyhledávaným cílem obchodních karavan. Zde by družina dostala nejsnadněji práci, mezi kupci bylo pravidlem, čím víc máš bodyguardů, tím mocnější jsi. Některé legendy vyprávějí, že místní paláce jsou celé ze zlata.
Poslední přijatelnou destinací byla Traga. Město na jihu. Kdo do něj jednou přišel nechtěl se dobrovolně vrátit zpět, kdysi prý hotový ráj na zemi. Dnes útočiště nepohodlných lidí.
"Ať se vydáme kamkoliv z těchto míst, po celou dobu budeme psanci, proto bych ocenil trochu diskrétnosti a zbraně tasit jen v těch nejnutnějších případech. Poslední co potřebujeme je naše špatná pověst, která nás předežene, kamkoliv se vydáme" - začal rázně svůj proslov Arthur.
"Jelikož jak všichni víte, jsou zde 4 království, kde pro nás bude bezpečno před hněvem našeho nového krále a kde se můžeme bez obav o své holé životy rozdělit a žít si své vlastní životy. Nyní bych poprosil všechny přítomné, aby řekli svůj vysněný cíl. Město s nejvyšším počtem hlasů se automaticky stane cíl naší cesty, jestli nejste nikdo proti, můžeme začít" - vysvětlil ještě Arthur pravidla hlasování.
Vidina zmrzlého severu nelákala vskutku nikoho. Arthur a Yan hlasovali pro Zaysan. Olaf, Yan a Jerry byli pro Tragu, Wilhelm a Edmund se rozhodnuli pro Westelpoort.
"Tak tedy na Jih, připravte si koně a poslední platí všem pivo" - navrhl Jerry
Asi za půl hodiny opustilo 7 jezdců vesnici, do které do večera napochoduje tisícovka vojáků. Arthur, který předtím studoval dlouhé hodiny mapu, dospěl k závěru, že bude nejlepší cestovat ve dne vedle staré stezky pro karavany. Pokud budou mít štěstí, potkají neozbrojenou karavanu, možná si je kupci najmou jako ochranu proti lapkům, orkům, skřetům a jiné havěti. Pokud po cestě příliš nezdrží, za dva až tři týdny uvidí brány velkolepého jižanského města. Po celou dobu budou cestovat hustými lesy, na jihu se ale les rozestoupí a před nimi se rozprostře celé jižní království.
Po pár hodinách cesty v sedle zpozoroval Yan v dálce pohyb. Upozornil na něj Jerryho, který pobídl ostatní. Tohle je příležitost o které se před chviličkou bavili. Wilhelm společně s Arthurem vyrazili napřed, zatím co ostatní jeli v odstupu. Karavana vypadala neozbrojeně, proto se dvojice rytířů vydala rovnou za kupci.
"Buďte pozdraveni páni kupci"
Začal Arthur zdvořile.
"Mé jméno je Arthur, já a mých 6 kolegů máme namířeno do Tragy"
"Zdravím tě cizinče, potom máme společnou cestu, mé jméno Gerhard a jsem kupcem z Altenhofu. Ještě se tě zeptám, co si budeš žádat pro sebe a své kumpány? Cesta je dlouhá a nebezpečná a pár zručných válečníků se mi bude hodit"
"Pokud máš zájem o ehm naše služby, na ceně se jistě dohodneme, navrhuji 7 zlatých za týden na osobu"
Kupec Gerhard s touto nabídkou souhlasil. Sice se mu zdála dražší, ale ti dva již za sebou něco měli a tomu staršímu co mluvil věřil…
Wilhelm písknul na ostatní aby přidali. Za chvíli již jeli s karavanou. Kupec všem nabídnul cestování v kočáře, bylo zde přeci jen pohodlí a teplo. Jen Jerry zůstal na kočáře a sledoval okolí. Pokud by uviděl něco podezřelého měl zastavit a zalarmovat ostatní. Gerhardovu karavanu chránili jen 10 sluhů, kteří byli v boji nezkušení, ale vybavení měli lepší než kdejaké kriminální živly se kterými se tu mohli potkat. Dalšími členy byli otroci, kteří měli za úkol starat se o zvířata a náklad. Celkem tedy asi 50 oveček, které chrání 7 vlků.
Cesta ubíhala rychle. Jerry nic podezřelého neviděl a tak vytáhl jednu láhev Westenpoortského ryzlinka.
Tůze dobrá medicínka - pomyslel si střelec, který držel hlídku. Slunce se již vyhouplo nad les. Bylo krásné poledne, les hrál všemi barvami podzimu. Jerry začal mít hlad. Ale kvůli tomu se jistě bohatý kupec neslituje a nezastaví.
Hladina ryzlinku klesla k polovině obsahu lahve. Bylo pomalu na čase vyměnit se na hlídce, když Jeremy uviděl přes cestu spadlý strom. Neváhal ani vteřinu a nechal zastavit karavanu.
"200 metrů od naší pozice je spadlý strom přes cestu, může to být léčka"
"Dobře, Wilhelm, Edmund a Olaf semnou půjdeme na průzkum. Von Raniér a Jerry nám budou krýt záda. Yane, ty budeš hlídat karavanu, pokud se někdo přiblíží z lesa, tak mu vpal šíp přímo do hrudi."
Když Arthur rozdal příkazy, Gerhard se teprve probral a zeptal se co se děje. Arthur mu vysvětlil, že se nemá čeho obávat, jen padlý strom přes cestu. To kupci stačilo.
"mý otroci ten strom odklidí, můžeme pokračovat?"
"Pane při vší úctě se podívám s mými muži po okolí, abych nepadli do léčky."
Tlustý obchodník ve středních letech pokynul a zalezl zpět do svého luxusního vozu. Rytíři se seveřanem vykročili vpřed, všichni měli ruce na jílcích mečů. Když se přiblížili překážce, nebylo zde nic co by prozrazovalo přítomnost nepřátel. Arthur pokynul na otroky, kteří přiběhli a okamžitě se pustili do práce. Olaf si s Edmundem vyměnil pohled. Strom rozhodně nespadnul sám od sebe, byl jakoby ukroucený dole u kořenů.
"proboha, co to muselo být za bestii"? - zhrozil se Arthur.
"Tohle vypadá na Kyklopa, nebo zlobra" - pronesl znale Edmund.
"kyklop by tohle nedokázal. Spíš to vidím na zlobra, ale musel to být pěkný macek" - zhodnotil situaci Willi.
Najednou se velice blízko ozval nelidský řev, ze kterého tuhla krev v žilách. Všichni byli jako přimražení. Jen Olaf byl neuvěřitelně šťastný. Von Raniér pohladil nabytou Mathyldu, když se doslova rozlétli stromy a vyřítil se zlobr z kovovou zbrojí a obrovským kyjem s ostny na konci.
Jerryho plynová kuše začala chrlit proud kovových šipek a ačkoliv by normálně mířil do citlivých míst, teď to bylo k ničemu. Zato puškař si hodil Mathyldu na záda a začal pálit po obrovy ze svých pistolí, průraznost kovové kulky přišla teď vhod. Přesně v místě dopadu kulky vždy odlétnul plech zbroje a vytryskl proud tmavě červené krve. Teď se probrali i ostatní. Otroci utíkali směrem ke karavaně. Olaf v popředí a trojce rytířů v závěsu za ním zase opačným směrem k zlobrovi, který však nezpomaloval. Puškař teď sáhnul po vyšší ráži, ze svých zad sundal dlouhou dvojhlavňovou zbraň.
"prááásk" "prááásk"
Dva projektily teď monstrum alespoň trochu zpomalily. Olaf ve výskoku zabořil obě své sekery do břicha netvora. Rytíři též neváhaly a ťali prozatím po šlachách u nohou. Seveřanovi se podařilo vyhoupnout se na rameno a celou záležitost chtěl ukončit jedním máchnutím kladiva, to ale nestačilo, zlomená čelist zlobra ještě víc rozzlobila. Seveřana setřásl, ale šlachy povolili a netvor tak padnul na kolena. Teď přišla na řadu Mathilda. Ozval se ohlušující výbuch a oblak bílého kouře.
"Zlatíčko tobě už se po mě stýskalo, no neboj taťka tě hned nakrmí" - mluvil teď puškař ke své zbrani.
"páni ty si vážně magor" - neodpustil si poznámku Jerry.
Zlobr v sobě teď našel zbytky sil a nehodlal svému jménu dělat ostudu. I když měl masivní krvácení z břicha a hrudi, když se po rytířích ohnal kyjem, rozlétli se jak domeček z karet. Jerry přisel blíž a přímo do obličeje nasypal nepříteli zbytek zásobníku. To ale nestačilo a poslední slovo dostalo nakonec seveřanova zbraň hromadného ničení - jeho kladivo. Olaf tentokrát začal mlátit do obrovy hlavy a nepřestával dokud tělo nepřítele úplně neochablo.
Když měla karavana volný průjezd, dala se pomalu do pohybu. Službu si vzal Yan, ale Jerry s ním zůstal na střeše stromu, ještě tu měl půl lahve ryzlinka. Večer již klepal na dveře, proto se kupec rozhodl zastavit a přes noc se utábořit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama